باید از نو چاره اندیشید مردمان پول وقدرت عشق را باورندارند

1

سردبادی بود و خورشید به جد می تابید

ونگاهم

دست در دست شتابان ابری 

سفری داشت به آنسوی خیال

آه ای آبی اوج

آه ای جنگل سبز

آه ای رونق دشت

من پراز عشقم وعشق پر پروازمن است

2

شب پراز حادثه بود

روزهم همره شب پرده پوشی می کرد

هرقصه دردآلوده.

دل دریایی من حوصله کن

چندمانده است از این زرد وشلوغ

در سحرگاه یک فردا روز

صخره را می شکنیم

موج ها منتظرند

چه کسی بود که گفت یک نفر می آید؟

سرمایه داری مورد علاقه مرفین بی درد ,در کش وقوس سیاست بازی سیاست بازان دنیای سرمایه داری (خصوصا تئورسین های امریکایی اروپایی ) عرصه را برای خودنمایی تازه به دوران رسیده  های بعد از انقلاب مناسب کرده تا بعد از فعالیتهای آنچنانی  از قبیل :برج بازی  و رانت  خواری های ناشی از ارتباطات سببی و نسبی  و نقطه کور یا به بهانه دور زدن تحریم  این روزها به حریم خصوصی مستضعفین یعنی خیابانها قدم گذاشته و زندگی را برای مردمان عادی که با وسایل نقلیه ارزان قیمت مسافرکشی کرده و یا به انجام کاریهای ضروری زندگی شان مشغولند تنگ کرده  و ترسی نادیده اما محتمل بروجودشان مستولی کنند, ترس تصادف با ماشین های سواری گران قیمت با خساراتی بسیار بسیار دوراز توان و تحمل آنها!!!

چندی پیش شنیدم که بنده خدایی پس از تصادف با یکی از این سواری های گران قیمت نه تنها از خیر ماشینش گذشته بلکه برای پرداخت خسارت بعلت نداشتن توان مالی به زندان محکوم شده است!!!

در کش و قوس صحت و سقم گفته بالا بودم که اخبار بیست و سی این خطر را بازگو کرد و جالب تر اینکه مسئولی مرتبط با بیمه!!! برای راه حل ,پرداخت پول بیمه بیشتر را به دارندگان بخت برگشته  ماشین های معمولی توصیه می کرد و دردناک تر اینکه مسئول ومسئولانی از نبود خصوص سازی  واثرات سوءاقتصاد دولتی و .. گله مند بوده وهستند!!!!غافل از اینکه در هیاهوی استدلال های دنیای سرمایه داری  آنان آگاه و یا ناآکاه  تنها راه  شکوفایی  اقتصادی  وپیشرفت را سود مزدوری و سود طلبی می دانند و  هی نسخه خصوصی سازی را می پیچند !!!

گو اینکه در جامعه ای که فاصه فاحشی بین کلان سرمایه داران و مردمان عادی وجود دارد و در جامعه ای که تفکر تعاونی معنایش توزیع جزیره  و موارد خوراگی و گاها لوازم خانه گی  است اصرار بر خصوصی سازی نتیجه اش می شود خصوصی خواری

راستی کدام یک از سرداران شهید ما در جنگ تحمیلی به خاطر کسب سود و درنتیجه شکوفایی اقتصادی !!!!قدم به جبهه گذاشته و شهید شدند!!

از مردمان سادگی بیزارم

و ازکسانی که دورترها را نمی فهمند

یا که نمی بینند

چشم ها راباید شست

جور دیگرباید دید*

بیایید با تمامی وجود تقوا را فریاد بزنیم

وقسط  وعدل را نه در حرف که در عمل باور داشته باشیم

*از زنده یاد سهراب سپهری

/ 2 نظر / 37 بازدید
بهار

سلام برادرامیدوارم خوب وسرحال باشین.بازم باشعرزیباتون باعث افتخارمن شدین.محتاج دعاتون هستم.موفق باشید.8